Een woord door Frederik
- Hoewel mijn familie een millenium geleden in de Vallei van de Maas aankwam, was die ook actief in het Noorden van de Lage Landen door deel te nemen bij de Slag van Woeringen aan de kant van de Hertog van Brabant en naar Palestina met Robert Count van Vlaanderen te gaan.
- Onze tak (Spontin), die in Freÿr sinds de vroege 15de eeuw leeft, werd de oudste van het Beaufort geslacht sinds de 16de eeuw. Zij dienen de Habsburgers (Spanje en Oostenrijk).
- Dit bracht de eerste Hertog ertoe om zo wel in België als in het Oostenrijkse Keizerrijk te wonen, waar wij ons uiteindelijk aan het eind van de 19de eeuw vestigden. Dit maakt van mij een burger van de Oostenrijkse Republiek.
- Dit heeft ons verhinderd niet om in het diepste van ons hart "Belgisch" te zijn door de eeuwen. Het kon niet anders, behalve als wij onze naam hadden veranderd!
- Dit is ook de reden waarom ik momenteel bij de restauratie van de ruïnes van Beaufort, de wieg van mijn familie dichtbij Hoei, werk,
- en waarom ik mijn neven in Freyr aanmoedig door mij bij de Vereniging "Domein van Freÿr" aan te sluiten.
